Toyota Corolla 2019

احتمالا همه شما به مودل کرولا آشنایی دارید، شرکت تویوتا از سال ۱۹۶۶ تا حالا تقریبا ۴۴ میلیون عراده موتر مودل کرولا را به فروش رسانیده است. چانس اینکه شما هم یکی از کسانی باشید که این موتر را خود ویا دوست تان داشته است، بیشتر هست. سلسله فعلی کرولا در سال ۲۰۱۴ تولید شد و در سال ۲۰۱۷ تغیراتی درطرح شکل پیشروی (فیس لیفت) آن بمیان آمد. در سال ۲۰۱۸ یکتعداد تغیرات کمی در تجهیزات آن اضافه شد. در مودل ۲۰۱۹ آن تغیراتی نیامده و چهره سابقه را دارد، اما کرولا موتر نسبتأ ارزان، قابل اعتماد و کم مصرف بوده و برای شخصی که مقصد اصلی آن سفر از جای به جای دیگری هست ایده آل است.

cheap and affordable car

قدرت موتور و مشخصات

اکثر موترهای سلسله تویوتا کرولا از یک انجن 1.8 لیتری چهار سلندر با قدرت 132 قدرت اسب و 128 پوند قدرت کشش استفاده می کنند، که نسبت به موترهای جدید هم کلاس خود، در حد پایین تر از متوسط قرار دارند. این انجن معمولا به یک گیر بکس اتومات متصل می شود، هر چند مودل نوع سالون آن با گیربکس دنده با ۶ سرعت نیز به بازار ارائه می شود.

interior and features

مصرف سوخت بستگی اندازه تایر و ویل کپ های موتر دارد. .موتر اتومات کرولا با تایر ۱۶ اینچ ۸.۴ و ۶.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر را باالترتیب در شهر و در شاهراه مصرف کرده، حال آنکه موتر دنده آن تایر ۱۷ اینچ ۸.۷ و ۶.۷ لیتر را در ۱۰۰ کیلومتر باالترتیب در شهر ودر شاهراه به مصرف میرساند. این ارقام خوب اند اما بعضی مودل ها مانند فولکس واگن جیتا و هوندا سویک هریک با مصرف ۷.۸ و ۷.۳ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در شهر،و ۵.۸ و ۵.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر در شاهرا، دارای ویژگی های بهتر اند.

در سلسله کرولا، نوع (ال ای ایکو) آن با تایر های ۱۵ و ۱۶ اینچ مصرف کمتر دارد. بدین معنی که مصرف آنها در شهر به ۷.۸ و ۸.۱ و در شاهراه به ۵.۸ و۶.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر پایین میاید.

Interior design XSE class

مشخصات داخل کابین و صندق عقب

داخل تویوتا کرولا جای نسبتأ خوب را برای مسافر دارد. اما اندازه صندوق عقب آن آنقدر زیاد نیست. صندوق عقب کرولا ۳۶۸ لیتر را جا دارد که با قات نمودن سیت های عقب به ۱۶۹۹ لیتر میرسد. اما مودل های همقطار آن هریک مانند شورلیت کروز۴۲۸‌ ، هوندا سویک ۳۹۳ ، فولکس واگن جیتا ۳۹۹و نیسان سینترا ۴۲۷ لیتر را جای دارند.

outlook

تکنالوژی یا فنآوری

کرولا های بالعموم نظر به دیگر همردیفان خود فناوری اندکی را در کابین خود دارند. مودل های استاندارد آن حاوی صفحه تچ اسکرین ۶.۱ اینچ با سی دی، رادیو و یو اس بی همرا با قابلیت نصب صدا و بلوتوت هستند. مودل های ایکس ال ای و ایکس سی ای آن با صفحه تچ سکرین ۷.۱ اینچ، رادیو ستلایت همرا با قابلیت ارتباط با جی پی اس از طریق اپلیکیشن موبایل اند. هیچ یک از مودل های کرولا سیدان با (کار پلی اپل و اندوریید) مجهز نیستند.

در مقابل هر نوع از سلسله کرولا حاوی سیستم محافظتی شامل اخطار قبل از تصادف با برک گیرنده، راه گیر کمک کننده، چراغ قوه های اتومات و کروز کنترول اتوماتیک اند. اکثر از رقبای کرولا این سیستم ها را در بسته های انتخابی و یا سلسله های بالای خویش دارا اند. و داشتن این سیستم ها در کرولا برای مشتری های آن از جمله نقاط مثبت هست که همه در خرید کرولا بدون پرداخت اضافه ضمیمه اند.

Home

انتخاب انواع کرولا و قیمت ها

قیمت های مودل کرولا ۲۰۱۹ جدید نظر به نوع آن از۱۹۶۲۰ دالر امریکایی الی ۲۳۸۰۰ دالر متفاوت است. ارزان ترین نوع آن از سلسله (اِل) به قیمت ۱۹۶۲۰دالر با تایر های ۱۵ اینچ و مودل (ایکس سی ای) آن با بلند ترین قیمت حاوی تایر های ۱۷ اینچ ، سویچ ستارت و ستاپ، سیت های با قابلیت گرمی و بسیاری از تجهیزاتی دیگر که لیست آنها درین مقاله زیاد هست، میباشد.

مضمون فوق را با دوستان تان میتوانید به اشتراک بگذارید

تیمcars.af

Comments

 • Ahmadramin
  July 3, 2019 at 11:03 am

  میخواهممم موتر کمی ارژان ود

  • Musa
   July 12, 2019 at 5:43 pm

   تشکر برادر محترم.
   من منظور شما را از این پیام تان نفهمیدم. لطف نموده کمی توضیحات بدهید.
   موفق باشید

chat
Add a comment